Покрајински секретар за пољопривреду, водопривреду и шумарство Вук Радојевиц, посетио је данас Надаљ. Секретар Радојевић, заједно са председником општине Србобран Радивојем Парошким, је обишао завршницу радова на замени комплетног водоводног система у Надаљу, у које је кроз четири уговора уложено више од 100 милиона динара.
“Задовљство ми је да присуствујем замени азбестних цеви полипропиленским у улици Петра Драпшина и улици Браће Пантића. Овај уговор смо потписали у децембру 2019 године, вредности 30 милиона динара, и на овај начин ћемо у потпуности заменити водоводну мрежу у Надаљу. У 2018 и 2019. години потписали смо са општином Србобран четири уговора о замени водоводне мреже у Надаљу, вредности око 100 милиона динара, и на тај начин показали како за кратко време, кроз адекватну сарадњу између два нивоа власти, можемо да учинимо много за сеоска насеља. Честитам председнику општине Радивоју Парошком и његовим сарадницима за припрему квалитетне пројектно техничке документације, којом су аплицирали на конкурсе Покрајинског секретаријата за пољопривреду, водопривреду и шумарство, а ми смо пронашли довољно средстава да их подржимо. За четири године реализовали смо уговоре вредне 300 милиона динара. Највише од тога, око 180 милиона динара, односи се на водоводну мрежу, али ту су и два уговора из ове године. Један се односи на уређење каналске мреже у функцији одводњавања, а други на изградњу повезног цевовода између изворишта у Турији и места где ће градити фабрика воде. Подједнако водимо рачуна о свим насељеним местима и ово је најбољи доказ како у контексту руралног развоја, можемо да урадимо доста тога на побољшању квалитета живота пре свега становника сеоских насеља”, рекао је Радојевић.
Радивој Парошки, председник општине Србобран, истакао је да инвестирање у водоснабдевање у Надаљу немерљиво знаци за све становнике села, пре свега за њихово здравље.
“Пре само неколико година Надаљ је имао забрану коришћења пијаће воде због високог нивоа арсена, тако да и поред свега учињеног, изградње фабрике воде, то није било довољно да Надаљчани имају здраву воду. Зато се кренуло у замену старих, азбестних цеви новим полипропиленским, али и у изградњу нових шахтова и постављање нове арматуре и вентила, како би од сада при хаваријама без воде остајао само део села где се десио квар, а не цело село са 2.500 становника, као што је то било пре извођења радова. Пратили смо све конкурсе и добили подршку и за друге пројекте. Кроз одличну сарадњу и суфинансирање са Покрајинским секретаријатом за пољопривреду, водопривреду и шумарство, уредили смо многе атарске путеве и уређивали каналску мрежу, и све то дало је пун допринос развоју наших Србобрана, Турије и Надаља", рекао је Парошки.