Како би се унапредио амбијент за пословање и постакао развој предузетништва, малих и средњих предузећа, у Општини Србобран отворен је Шалтер за предузетнике. Споразум о сарадњи Привредне коморе Србије и Општине Србобран и покретању ове врсте услуге, потписали су Радивој Дебељачки, председник Општине Србобран, и Бранислава Симанић, директорка сектора за предузетништво у Привредној комори Србије.
Поред бројних локалних привредника свечаном отварању присуствовали су и Дејан Зилић, руководилац службе за подршку парламенту предузетника у Привредној комори Србије, Милан Новаковић, начелник Јужно-бачког управног округа, и Оливера Симовић, директорка Привредне коморе Србије - регионалне привредне коморе Нови Сад.
"Наша идеја, заједно са Привредном комором Србије, била је да отворимо Шалтер за предузетнике и привреднике на ком ће моћи да на сврсисходан начин сазнају све информавије које су неопходне за њихово пословање. На брз и ефикасан начин биће доступне информације о отварању нових фирми, као и о самом пословању већ постојећих привредних друштава на територији наше општине. Нама у локалној самоуправи значајно је да имамо озбиљну комуникацију са привредним субјектима, пре свега како би им помогли да на лакши и бржи начин добију неопходне информације и тако олакшају и унапреде пословање. Посебно бих истакао рад локалне самоуправе у будућности, а везан је за привлачење нових инвестиција. У овој години ћемо доста улагати у опремање индустријских зона, наставићемо са подршком за почетнике приликом покретања сопственог посла, а постојећа предузећа и фирме подржаваћемо у њиховом даљем развоју. Ово је један од начина да остваримо важан циљ, а то је да будемо заједно на истом задатку, да остваримо максималан учинак и да привредни потенцијал остане у нашој локалној самоуправи", рекао је након потписивања уговора Радивој Дебељачки, председник Општине Србобран.
О начину функционисања и важности шалтера присутне је упознала Бранислава Симанић.
„Наша намера је да направимо сарадњу између Привредне коморе Србије, локалне самоуправе и привредника, а све у циљу да будемо доступан сервис привреди на локалу. Оно што ће привредници имати прилику да сазнају са шалтера јесу информације које се односе на две групе; прва се односи на оне који тек желе да започну сопствени посао, а друга за информације које су доступне за све оне који већ обављају регистровану пословну делатност. Нама је јако важно да се користе све информације, а уколико лице са шалтера није тренутно у могућности да пружи одговор, доставља Привредној комори Србије, а наше стручне службе ће у року од 48 часова доставити одговор. Путем ових шалтера могу се добити информације о свим конкурсима финансијске подршке који се расписују за подршку привредницима, предузетницима, младим привредницима, женама предузетницама“, истакла је Симанић и позвала све привреднике да се додатно информишу о расположивим програмима подршке на порталу www.preduzetnistvo.gov.rs
„Србобран је шеста општина Јужно-бачког округа у којој је отворена канцеларија - шалтер за предузетнике. Искуство досадашњих општина у којима ово функционише је јако добро. Оно што се показало као важно јесте сама идеја, без обзира да ли већ година послујете или тек треба да започнете посао. Од сада ће и у Србобрану постојати место на ком се привредници и предузетници могу обратити за све што их интересује, да могу добити све информације, без одласка у веће градове. Посебно је важно што чете моћи да добијете информације о подстицајима и субвенцијама које држава додељује за разне области. С обзиром да је Србобран пољопривредна општина и велики број грађана управо тиме се бави, посебно бих нагласио да никада није већи буџет био за пљопривреду као што је сада“, рекао је Новаковић и упутио савет привредницима да се удружују, јер ће тако лакше остварити разне олакшице и бенефите.